16 listopada 2022

Alarmy, systemy do monitoringu budynków

Chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo? Dzięki naszemu portalowi dowiesz się wszystkiego o monitoringach, telewizji przemysłowej oraz dbaniu właśnie o swoje bezpieczeństwo!

Co daje monitoring?

Każdy z nas miał to uczucie. Czy zamknąłem drzwi? Czy wyłączyłam żelazko? Czy aby okno w łazience nie zostało otwarte? Dręczące myśli, które potrafią zatruć niejeden urlop odpuszczają tylko tym, którzy odpowiednio zabezpieczyli swoją nieruchomość. Przecież każdy błąd naraża nasze mienie na padnięcie łupem złodziei. Monitoring domowy daje nam możliwość ciągłego obserwowania naszej prywatnej przestrzeni i bieżącego reagowania na niebezpieczne zdarzenia bądź zachowania niezgodne z prawem.

Możliwość obserwowania domu i jego otoczenia, jaką daje monitoring jest zbawienna szczególnie podczas wyjazdów wakacyjnych, jak również w trakcie codziennej nieobecności. Wystarczy, że będzie mieli ze sobą smartfona, dzięki któremu z łatwością sprawdzimy, czy w naszych czterech kątach wszystko w porządku.

Zalety takiego rozwiązania
Domowy monitoring to przede wszystkim wygodne poczucie bezpieczeństwa. Z jego pomocą możemy łatwo obserwować podjazd przed posiadłością, garaż, bramę wjazdową, drzwi wejściowe czy wnętrza. Takie rozwiązanie może uchronić nasze mienie nie tylko przed kradzieżą, ale i wandalizmem, rozbijaniem szyb czy graffiti. W razie zdarzenia będziemy w posiadaniu dowodów pomagających szybko ująć sprawcę. Rozbudowane systemy pozwalają na dwustronną komunikacją ta, że możesz komunikować się z dziećmi, gdy jesteś jeszcze w pracy lub zakomunikować chorej osobie, że czas na lekarstwo. Warto również wiedzieć, że instalacja monitoringu pozwala na negocjację niższych cen ubezpieczenia majątkowego.

Co się wiąże z posiadaniem monitoringu?
Pozostawienie domu bez nadzoru sprawia, że jesteśmy zestresowani i ciężko nam zająć się codziennymi obowiązkami, szczególnie jeśli posiadamy bardzo cenne rzeczy. Monitoring domowy sprawi więc, że będziemy odstresowani i tym samym będziemy efektywniej pracować lub wypoczywać na wakacjach bez zadręczania się myślami o tym, co dzieje się w domu. Warto podkreślić, że poprzez połączenie kamery z systemem smart home, można zdalnie sterować światłem i innymi urządzeniami domowymi. Tym sposobem szybko sprawdzisz, czy w domu nie zostało włączone żelazko, a jeśli tak to od razu je wyłączysz. Chcesz, aby obcy myśleli, że ktoś jest w domu? Wystarczy, że za pomocą telefonu wieczorem oświetlisz dom, a każdy pomyśli, że ktoś ciągle w nim przebywa. Czy można wyobrazić sobie wygodniejsze rozwiązanie?

 

Sprawdź ofertę Telewizja przemysłowa Kraków.