18 sierpnia 2023

Alarmy, systemy do monitoringu budynków

Chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo? Dzięki naszemu portalowi dowiesz się wszystkiego o monitoringach, telewizji przemysłowej oraz dbaniu właśnie o swoje bezpieczeństwo!

Czym jest telewizja przemysłowa?

Zasadniczym celem instalacji telewizji przemysłowej jest ogólne podniesienie bezpieczeństwa. Właśnie w tym celu systemy wizyjne montowane są w bankach, sklepach, urzędach pocztowych, czy innych placówkach dostępnych publicznie. Tego rodzaju monitoring może pomóc w rozpoznaniu twarzy, a tym samym tożsamości osób dokonujących włamania lub osoby znajdujące się w obszarze objętym monitoringiem tych miejsc. Jeśli dojdzie do przestępstwa nagrania z monitoringu mogą posłużyć do dokładnego odtworzenia przebiegu tych zdarzeń oraz jako materiał dowodowy. A jak to wszystko działa?

Telewizja przemysłowa czy monitoring wizyjny znany jest też pod angielskim skrótem CCTV, czyli Closed Circuit TeleVision. System ten pozwala na śledzenie z odległości zdarzeń rejestrowanych przez jedną do nawet kilkuset kamer przemysłowych w tym samym czasie. Na system składają się głównie rejestratory i kamery, z których obraz jest transmitowany do centrum odbiorczego. Tutaj personel obserwuje na monitorach rejestrowane zdarzenia.

Dla kogo?
Telewizja przemysłowa pozwala na jednoczesną obserwację zdarzeń z nawet kilkuset kamer tak więc przeznaczona jest do korzystania na dużych terenach. Powszechnie korzystają z niej duże firmy, jednak jest również używana na ulicach, osiedlach czy w centrach handlowych. Montaż najlepiej powierzyć specjalistom, jak altes.pl, którzy ocenią ile kamer i na jakim terenie jest potrzebnych. Cały projekt powinien być na bieżąco konsultowany tak, aby klient był pewny, że dany teren zostanie w pełni objęty monitoringiem i tym samym zabezpieczony. W ten sposób zaoszczędzimy sobie zachodu oraz otrzymamy funkcjonalne rozwiązanie skrojone wprost pod nasze potrzeby. Korzystając z usług profesjonalistów upewnij się, że oferują całodobowy serwis w razie awarii.

Jak to działa?
Obraz ze wszystkich kamer przekazywany jest do jednego miejsca, tzw. „centrali”. Dzięki temu pracownicy mogą w prosty i wygodny sposób obserwować dany obszar i w razie potrzeby natychmiastowo zareagować. Z centrali istnieje też możliwość sterowania danymi kamerami. System może być dowolnie konfigurowany, z opcją podpięcia do systemu mniejszej liczby kamer, w tym przypadku wszystko zależy od potrzeb danego klienta. W razie potrzeby system może być rozbudowywany lub dostosowywany do nowych potrzeb, więc jest to rozwiązanie niezwykle elastyczne i przyszłościowe.