18 sierpnia 2023

Alarmy, systemy do monitoringu budynków

Chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo? Dzięki naszemu portalowi dowiesz się wszystkiego o monitoringach, telewizji przemysłowej oraz dbaniu właśnie o swoje bezpieczeństwo!

Jak działa monitoring IP?

Monitoring IP to jeden z pierwszych systemów, które pozwalają na prowadzenie obserwacji w bardzo wysokich rozdzielczościach. Kamery IP współpracujące z rejestratorami pozwalają na obsługę istniejących już instalacji sieci komputerowych. Dodatkowo kamery zapewniają dokładną obserwację oraz wiele innych dodatkowych funkcji. Ten system monitoringu zapewnia najwyższą jakość działania oraz jest jednym z najbardziej przyszłościowych rozwiązań telewizji przemysłowej.

Kamery monitoringu IP zapewniają dokładną obserwację oraz wiele innych dodatkowych funkcji. Ich rozdzielczości sięgają aż do 12Mpix, a w przyszłości będą jeszcze lepsze. Dobierając odpowiednie urządzenia użytkownicy będą mogli cieszyć się wysoką jakością funkcjonowania takiej formy monitoringu i obserwacji miejsc, które są ważne ze względu na ogólnie pojęte bezpieczeństwo.

Zalety monitoringu IP
Główną zaletą monitoringu wizyjnego opartego o rozwiązania sieciowe jest jego stabilność pracy. Dzięki uniwersalności i dużemu rozpowszechnieniu sieci opartych o technologie „ethernetowe” użytkownicy mogą liczyć na możliwość budowania rozległych systemów monitoringu. Bez trudności można więc rozbudowywać swój system. W technologii IP dostępne są rozwiązania, które zapewniają monitoring domu, monitoring posesji, monitoring firmy, monitoring korporacji oraz monitoring miasta w oparciu o wiele węzłów. Co więcej, transmisja sieciowa IP zapewnia większy poziom bezpieczeństwa na poziomie przesyłania danych z wykorzystaniem możliwości prowadzenia transmisji dwukierunkowej, która nie będzie obarczona ograniczeniami infrastruktury, tak jak ma to miejsce przypadku sieci starego typu opartych o kabel koncentryczny. W ramach przesyłania danych można realizować transmisję zarejestrowanych dźwięków oraz przekazać sygnał sterujący kamerami, które wyposażone są w mechanizmy obrotowe oraz zdalne funkcje strojenia parametrów roboczych urządzenia.

Integracja z innymi urządzeniami
Niezwykle ważną funkcją monitoringu prowadzonego w oparciu o sieci IP jest możliwość łatwej dostępności oraz integracji z szeroko dostępnymi urządzeniami przystosowanymi do pracy jako urządzenia sieciowe zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe. Oznacza to, że użytkownicy otrzymują możliwość rejestracji danych z kamer przy pomocy serwerów danych oraz rejestratorów cyfrowych, podglądu w czasie rzeczywistym za pomocą komputerów a nawet pogląd obrazu z kamer za pomocą telefonu.