18 sierpnia 2023

Alarmy, systemy do monitoringu budynków

Chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo? Dzięki naszemu portalowi dowiesz się wszystkiego o monitoringach, telewizji przemysłowej oraz dbaniu właśnie o swoje bezpieczeństwo!

Jaki monitoring do firm wybrać?

Szybki rozwój systemów monitoringu wizyjnego realizowanego w oparciu o kamery telewizji przemysłowej sprawia, że obecnie więcej obiektów może zostać zabezpieczonych. Tego rodzaju rozwiązania oferują bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Jest to szczególnie ważne dla właścicieli firm, magazynów czy sklepów, które narażone są na włamania i kradzieże. Monitoring to świetny sposób na zapewnienie ochrony przed dostępem osób niepowołanych.

Kamery zainstalowane na terenie firmy spełniają rolę prewencyjną, odstraszając i zniechęcając osoby postronne od podjęcia szkodliwych działań. Istotne jest również to, że w przypadku zaistnienia sytuacji kradzieży bądź włamania, właściciel firmy będzie dysponował materiałem dowodowym, który będzie stanowił istotną pomoc w wykryciu i ustaleniu sprawcy. Nic więc dziwnego, że monitoring firmowy staje się codziennością i coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie. Kamery pomagają zachować bezpieczeństwo w otoczeniu budynków firmowych, biur i bram wejściowych, pomieszczeń biurowych oraz przestrzeni wystawienniczych czy składowych. A jakie opcje są dostępne?

Monitoring analogowy
Chodzi o najstarszy rodzaj monitoringu, który oferuje możliwość podglądu w obrębie sieci lokalnej, zbudowanej na kablach koncentrycznych, łączących kamery z rejestratorem. Obraz zapisywany jest w rozdzielczości PAL/NTCS, maksymalnie 768×576 pikseli.

System hybrydowy
To rozwiązanie oparte jest o hybrydowy rejestrator lub serwer wizyjny IP, pozwalające na łączenie urządzeń cyfrowych IP z kamerami analogowymi. Takie połączenie pozwala na uzyskanie funkcjonalności urządzeń IP.

Monitoring IP
Mowa o najnowocześniejszej wersji dozoru wizyjnego. Monitoring ten wykorzystuje protokół IP, który oferuje możliwość tworzenia dużych, otwartych na rozbudowę systemów przy wykorzystaniu sieci LAN. Jest to pierwsza technologia, która może przetwarzać obraz bardzo wysokiej rozdzielczości. Jej niewątpliwą zaletą jest możliwość pracy kamer IP w sieci LAN. Kamery zostają podłączone za pomocą przewodu sieciowego UTP, zakończonego wtykiem RJ-45. Rozwiązanie posiada nieograniczony zasięg, bardzo wysoką jakość obrazu, możliwość zasilania kamer IP przez PoE, dużą odporność na zakłócenia, możliwość wysyłania wielu informacji, monitorowanie oraz zarządzanie z dowolnego miejsca, możliwość łatwej rozbudowy i przede wszystkim niższe koszty instalacji.